• Kościół w Kaszczorku

Kościół parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Toruniu - Kaszczorku położony jest malowniczo u podnóża skarpy, w otoczeniu zieleni, przy ul. Wieżowej 10. Dojazd do świątyni możliwy jest też ulicą Szczęśliwą.

• Kościół nocą

Wzniesiona na początku XIV wieku świątynia jest wizytówką osiedla Kaszczorek. Okazale prezentuje się zarówno w dzień, jak i w nocy. Od kilku lat kościół ma specjalne oświetlenie z zewnątrz, jak przystało na obiekt zabytkowy.

• Ksiądz z biskupem

Proboszczem parafii jest ksiądz kanonik Grzegorz Leśniewski, który tę funkcję sprawuje od ponad ćwierćwiecza. W czerwcu 2015 roku świętował jubileusz 25-lecia swojej posługi kapłańskiej w Kaszczorku.

• Msza

Niedzielne i świąteczne msze święte w Kaszczorku często odprawiane są w koncelebrze. Wówczas księdzu proboszczowi Grzegorzowi Leśniewskiemu towarzyszy ksiądz Miłosz Wardziński, na co dzień pracujący w kurii diecezjalnej

Msze święte:

niedziele i święta:

święta zniesione: 9.00 i 18.00

dni powszednie: 18.00

Biuro Parafialne

ul. Turystyczna 43,
tel. 56 648 69 32

czynne: w poniedziałki, środy i piątki - w godz. 16-17
w sprawach pilnych - kontakt telefoniczny