• Kościół w Kaszczorku

  Kościół parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Toruniu - Kaszczorku położony jest malowniczo u podnóża skarpy, w otoczeniu zieleni, przy ul. Wieżowej 10. Dojazd do świątyni możliwy jest też ulicą Szczęśliwą.

 • Kościół nocą

  Wzniesiona na początku XIV wieku świątynia jest wizytówką osiedla Kaszczorek. Okazale prezentuje się zarówno w dzień, jak i w nocy. Od kilku lat kościół ma specjalne oświetlenie z zewnątrz, jak przystało na obiekt zabytkowy.

 • Ksiądz z biskupem

  Proboszczem parafii jest ksiądz kanonik Grzegorz Leśniewski, który tę funkcję sprawuje od ponad ćwierćwiecza. W czerwcu 2015 roku świętował jubileusz 25-lecia swojej posługi kapłańskiej w Kaszczorku.

 • Msza

  Niedzielne i świąteczne msze święte w Kaszczorku często odprawiane są w koncelebrze. Wówczas księdzu proboszczowi Grzegorzowi Leśniewskiemu towarzyszy ksiądz Miłosz Wardziński, na co dzień pracujący w kurii diecezjalnej

Msze święte:

niedziele i święta:
8.15, 10.15, 11.30

święta zniesione: 9.00 i 18.00

dni powszednie: 18.00

Biuro Parafialne

ul. Turystyczna 43,
tel. 56 648 69 32

czynne: w poniedziałki, środy i piątki - w godz. 16-17
w sprawach pilnych - kontakt telefoniczny

parafia Kaszczorek Toruń
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 20 PAŹDZIERNIKA 2019 R.
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA.
 
 1. Dziś rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Ma on nas uwrażliwić na potrzeby misyjne Kościoła. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w intencji misji i misjonarzy codzienne o godz. 17:45, po nich Msza św.
 2. We wtorek 22 października przypada uroczystość SW. JANA PAWŁA II - GŁÓWNEGO PATRONA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO. Zapraszam na wieczorne spotkanie o 17:45.
 3. Za tydzień w niedzielę 27 października odbędzie się V TORUŃSKI MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. O godz. 12.30 zbiórka u oo. Paulinów na Skarpie, gdzie o godz. 13.00 Msza św., po niej przemarsz do kościoła Sw. Maksymiliana. Tam roztrzygnięcie konkursów i koncert. Serdecznie zapraszamy!
 4. Na półce pod chórem leżą gotowe druki wypominków za zmarłych tak jednorazowe jak i roczne. Proszę je zabrać, wypełnić i złożyć albo w zakrystii albo na cmentarzu podczas litrugii 1 listopada o godz. 13:30.
 5. W poniedziałek 28 października po Mszy św. kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania naszej parafii.